CRM

 

 

 

"CRM; müşteri bilgilerini saklayan ve bu bilgilere kısa yollarla ulaşmamızı sağlayan müşterilerle daha iyi ilişki kurma imkanı sağlayan teknolojik olarak geliştirilmiş bir yöntemdir."


Daha iyi müşteri hizmeti ile

Müşterileriniz, şirketiniz tarafından güçlü bir şekilde desteklendiklerini hisseder; müşteri hizmetlerinizin profesyonelliği sayesinde ürünlerinize ve hizmetlerinize olan güvenleri artar. Güncel ve eksiksiz veritabanınızın yardımıyla müşteri beklentilerini iyi belirleyip, en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.


Artan iş kapasitesi

Şirketinizin CRM stratejisi, müşteri ilişkilerinizle ilgili birçok süreci iyileştirmektedir. Bu stratejiyi destekleyen araçlar çalışanlarınızı verimsiz ve gereksiz işlerden kurtarmaktadır. Verilerin kategorilere ayrılması, sınıflandırılması, kolay veri kontrolü, ortak çalışma ortamı ve mobil erişim kilit noktalardır. Bu sayede çalışanlarınız işlerinden zevk alarak ve daha verimli çalışırlar. En güncel bilgiye anında erişirler, gerçekten önemli işlere odaklanırlar. Bu da müşterileriniz için yüksek kalitede hizmet demektir.


Firmanız için daha fazla başarı

Karlı müşteri ilişkileri ve yaptığı işten mutlu olan çalışanlar, kurumsal büyüme ve karlılık hedeflerine ulaşmanız için en önemli etkenlerdendir. Satış ekibinizin satış süreci kısalır ve en önemli performans ölçülerinde (satış personelinin cirosu, sipariş büyüklüğü, müşteri başına ciro vs.) artış görülür. Pazarlama giderleriniz azalır, potansiyel müşterilerin oluşturulması ve yeni müşterilerin kazanılması kolaylaşır. Pazarlama kampanyalarınıza daha doğru cevaplar alırsınız. Müşteri hizmetleri bölümünüzün üretkenliği ve müşteri sadakati artar, müşteri taleplerine çözüm süreci kısalarak maliyetleriniz düşer.