Güvenlik

Bu katman, temel ve ileri seviye güvenlik hizmetleri sunan, yerel ağ ihtiyaçlarını karşılayan ,ağ yönetimini ve denetlenebilirliğini sağlayan, internet çıkışlarını güvenlik ve kontrol altına alan Firewall, Proxy, Router, AntiSpam ve AntiVirüs modüllerini içerir.

Güvenlik çözümünün içerisinde barındırdığı bileşenler ve açıklamaları :
İnternete bağlandığınız sistemin çeşitli saldırılardan korunması, yetkisiz kişilerin sisteminize girmelerinin engellenmesi amacıyla kullanılan sistemler Güvenlik Duvarı olarak adlandırılırlar.

SureBox Firewall, ağları yetkisiz kullanıcıların erişiminden korurken, tüm ağ-web trafiğini dinleme, denetleme, izleme ve kontol etme imkanını sunmakla kalmaz aynı zamanda web cache ile sıkça kullanılan Web içeriğini önbellekte depolayarak ağ performansının artmasında katkıda bulunur, kullanıcı hızlarının beklenen seviyeye ulaşmasına olanak tanır.
İç ağdaki birden fazla bilgisayarın internete tek bir IP kullanarak çıkmasını sağlar.

Proxy, direkt internet alışverişinin arasına girer. Böylece iç ağdan gelen istekler ile dış ağdan gelen yanıtlar sürekli kontrol altında tutulur.İstenirse kurallar konarak sistemin çalışması düzenlenebilir.Ayrıca proxy,teknolojisi sayesinde internet trafiğini hızlandırılır.
IP bazlı sınırlama imkanı veya içerik filtreleme gibi kurallar tanımlanabilir.
Spamlar, internet ortamında kullanıcıları rahatsız eden uygulamaların başında geliyor. Mail kullanıcıları maillerine bakmak istediklerinde sayısı yüzlere ulaşan spam mesajlarla karşılaşıyor.Ve posta kutuları bir süre sonra bu yoğunluktan dolayı kullanılamaz hale geliyor.
İşte SureBox tam bu nokta sunduğu AntiSpam çözümü ile Spam mailleri tespit edip, kullanıcının istekleri doğrultusunda bu maillere ne yapacağına karar verir.

SureBox'ın AntiSpam uygulaması ile, hiçbir spam networkünüze sızamaz.
Yeni eklenen güvenlik bileşenleri ile çok daha rahat ve güvenli bir çalışma ortamı sunan SureBox, entegre AntiVirus çözümü ile gelen virüsleri client'lara ulaşmadan tespit edilip ayıklar ve kullanıcıyı uyarır.
 
Güvenlik Katmanında yer alan bu modüller, aynı zamanda SureBox'ın bileşenlerini oluşturmakta ve ürün yelpazesinde
D@Firewall,
D@Router,
D@Proxy
D@AntiSpam,
D@AntiVirüs
olarak nitelendirilmektedir.
 
Ücretsiz virüs koruması,ücretsiz spamlarden kurtulma zamanı geldi.

Güvenlik
  • Şu anda 5 Yıldız üzerinden 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Derece: 0/5 (Değerlendiren 0)

Teşekkür ederiz

Bu sayfayı değerlendirdiniz, sadece 1 kere değerlendirebilirsiniz

Değerlendirmeniz değiştirildi, teşekkürler

Değerlendirme için Giriş yapın ya da yeni bir kullanıcı yaratın

Yorumları okuma yetkiniz bulunmamaktadır

Yorum gönderme yetkiniz bulunmamaktadır