CRM NEDİR?

CRM; müşteri bilgilerini saklayan ve bu bilgilere kısa yollarla ulaşmamızı sağlayan müşterilerle daha iyi ilişki kurma imkanı sağlayan teknolojik olarak geliştirilmiş bir yöntemdir.

Daha iyi müşteri hizmeti ile 
Müşterileriniz, şirketiniz tarafından güçlü bir şekilde desteklendiklerini hisseder; müşteri hizmetlerinizin profesyonelliği sayesinde ürünlerinize ve hizmetlerinize olan güvenleri artar. Güncel ve eksiksiz veritabanınızın yardımıyla müşteri beklentilerini iyi belirleyip, en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. 
 
Artan iş kapasitesi 
Şirketinizin CRM stratejisi, müşteri ilişkilerinizle ilgili birçok süreci iyileştirmektedir. Bu stratejiyi destekleyen araçlar çalışanlarınızı verimsiz ve gereksiz işlerden kurtarmaktadır. Verilerin kategorilere ayrılması, sınıflandırılması, kolay veri kontrolü, ortak çalışma ortamı ve mobil erişim kilit noktalardır. Bu sayede çalışanlarınız işlerinden zevk alarak ve daha verimli çalışırlar. En güncel bilgiye anında erişirler, gerçekten önemli işlere odaklanırlar. Bu da müşterileriniz için yüksek kalitede hizmet demektir. 
 
Firmanız için daha fazla başarı 
Karlı müşteri ilişkileri ve yaptığı işten mutlu olan çalışanlar, kurumsal büyüme ve karlılık hedeflerine ulaşmanız için en önemli etkenlerdendir. Satış ekibinizin satış süreci kısalır ve en önemli performans ölçülerinde (satış personelinin cirosu, sipariş büyüklüğü, müşteri başına ciro vs.) artış görülür. Pazarlama giderleriniz azalır, potansiyel müşterilerin oluşturulması ve yeni müşterilerin kazanılması kolaylaşır. Pazarlama kampanyalarınıza daha doğru cevaplar alırsınız. Müşteri hizmetleri bölümünüzün üretkenliği ve müşteri sadakati artar, müşteri taleplerine çözüm süreci kısalarak maliyetleriniz düşer.

CRM NEDİR?
  • Şu anda 5 Yıldız üzerinden 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Derece: 0/5 (Değerlendiren 0)

Teşekkür ederiz

Bu sayfayı değerlendirdiniz, sadece 1 kere değerlendirebilirsiniz

Değerlendirmeniz değiştirildi, teşekkürler

Değerlendirme için Giriş yapın ya da yeni bir kullanıcı yaratın

Yorumları okuma yetkiniz bulunmamaktadır

Yorum gönderme yetkiniz bulunmamaktadır